Międzyrzecz – niewielkie, urokliwe miasto znajdujące się około 50 km od Gorzowa Wielkopolskiego, malowniczo położone miedzy rzekami Obrą i Paklicą. Miasto poszczycić się może kilkoma niepowtarzalnymi zabytkami. Jednym z najciekawszych jest zamek wzniesiony w XIV wieku za panowania Kazimierza Wielkiego, który był siedzibą kasztelanów i starostów międzyrzeckich. Do naszych czasów przetrwał pełen zarys murów obronnych z dwoma basztami oraz budynek wartowni. Ruiny zamku otacza fosa wypełniona wodą, wzdłuż której biegnie zachowany wał zewnętrzny dawnego podgrodzia. Budowle otacza park krajobrazowy założony w XVIII w. Zamek stanowi jeden z elementów Międzyrzeckiego Zespołu Muzealnego. Kolejną atrakcją miasta jest Ratusz wzniesiony mocą przywileju Stefana Batoregoz 1581 roku utrzymany w stylu klasycystycznym oraz Kościół p.w. Św. Jana Chrzciciela z końca XV wieku.

Miłośnikom koni polecamy Stajnię Kuźnik Joanna Stawasz, która oferuje między innymi: naukę jazdy konnej,wyjazdy w teren, rajdy, treningi i szkolenia.

Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie

Zespół klasztorny opactwa cysterskiego w Gościkowie-Paradyżu

E-zezwolenia sprzedaż zezwoleń na amatorski połów ryb na jeziorach i rzekach użytkowanych przez Okręg PZW w Gorzowie Wielkopolskim

Polecamy spływy kajakowe Obrą i Paklicą, gdzie można poznać ciekawe miejsca takie jak rezerwat przyrody z licznymi koloniami ptaków.Rzeka Obra i Paklica to bardzo urozmaicony krajobraz i zmienność otoczenia. Są odcinki które prowadzą przez rozległe, odkryte przestrzenie jezior jak również takie gdzie. rzeka przyspiesza a wartki nurt z licznymi meandrami przypomina potok górski. Krajobraz jest tu piękny i można powiedzieć, że to jeden z cudów przyrody Ziemi Lubuskiej.

Międzyrzecki Rejon Umocniony Zapraszamy do odwiedzenia największej atrakcji Ziemi Lubuskiej, jednego z najciekawszych i największych obiektów architektury militarnej XX w. w Europie. Międzyrzecki Rejon Umocniony (Festungsfront Oder-Warthe Bogen) to potężny system poniemieckich fortyfikacji, powstały w latach 30. XX w. na pograniczu niemiecko – polskim. Położony jest w łuku Odry i Warty oraz rozciąga na odcinku ok. 100 km. Najważniejszym elementem fortyfikacji jest system podziemnych tuneli wybudowanych w okolicach Międzyrzecza, o łącznej długości przekraczającej 30 km. Podziemia stanowią element Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie, przy którym zorganizowana jest całoroczna trasa turystyczna

Park Dinozaurów
Zaprojektowano i wykonano go jako leśną ścieżkę edukacyjną z naturalnej wielkości modelami prehistorycznych gadów.

Park linowy Łagów
Park linowy oferuje 3 różne stopnie trudności tak, aby naprawdę każdy mógł skorzystać z atrakcji i wypróbować swoje możliwości!

Majaland Kownaty To największy z parków rozrywki w Polsce, poświęcony kochanej przez wszystkie dzieci (i wielu dorosłych) Pszczółce Mai.


Chata Puchata
Sala zabaw Chata Puchata – kraina fantastycznej zabawy.

Miniaturowa kolejka, a wielka atrakcja! Trasa kolejki ogrodowej biegnie wokół dużego ogrodu i ma aż 400 m długości. Po drodze oglądać można makiety stacji kolejowych, które niegdyś były ozdobą Nietoperka i pobliskiego Gościkowa. Są zwrotnice i bocznice, maleńkie słupy, przejazdy i tunel.

Szkoła Nurkowania - Palia Dive Mirosław Pietrzykowski
tel. 607 033 454